biberiye ekstraktı nedir

Biberiye Ekstraktı Nedir, Ne İşe Yarar?

Biberiye ekstraktı asırlardır tıp ve sağlık alanında birçok hastalığın ve cilt rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılmış bir baharat özüdür.Bitkisel şifa özelliklerine sahip olan biberiye ekstraktı sindirim sisteminden cilde kadar bir çok ektisi vardır. Biberiye ekstraktı cilde sürüldüğünde, cilt altında bulunan kılcal damarları açar ve daha fazla kan akışı sağlayarak cilt üzerinde gençleştirici etki yapar.Bu nedenle biberiyeden elde edilen doğal biberiye ekstarktı, birçok doğal kozmetik ürününde, cilt bakım kreminde, tonikler de ve saç bakım ürünlerinde kullanılır.Biberiye ekstraktında bulunan bitkisel enzimler kafeik asit ve biberiye yağ asidi astım, karaciğer ve kalp hastalıkları için doğal tedavi amaçlı olarak da kullanılır.Biberiye ekstratktı aynı zamanda kanserin gelişimini engeller ve kansere karşı koruyucu bir bitkisel etkiye de sahiptir.

Yeşilmarka, tarafından önce oluşturuldu

Helal Kozmetik Nedir?

Yediğimiz ve içtiğimiz gıdaların helal olmasına dikkat ediyoruz, bunun için içeriği temiz, sağlıklı ve doğal olan ürünleri tercih ediyoruz. Ancak aynı hassasiyeti kişisel bakım ürünlerimizi seçerken de gösteriyor muyuz? Helal kozmetik hakkında ne kadar bilgi sahibiyiz ? Tükettiğimizi gıda maddelerin içerikleri hakkında bilgi ve bilinç sahibi olmaya başladık ancak günlük kullandığımız kişisel bakım ürünleri hakkında yeteri kadar bilgi sahibi değiliz, pek çok zararlı maddeden vücudumuzu koruyamıyoruz. Gün içinde farkında olmadan birçok kimyasal içeren ürünleri kullanıyoruz. Yapılan araştırmalara göre bir kadının bir gün içinde vücuduna yaklaşık 515 farklı kimyasal madde girmektedir.

Yeşilmarka, tarafından önce oluşturuldu
helal kozmetik
Kozmetik ve Alkol

KOZMETİK ÜRÜNLERİ VE ALKOL

Günlük hayatta kullandığımız kişisel bakım ve kozmetik ürünlerinde sıkça alkol ve türevleri ile karşılaşıyoruz. Ancak ürünlerin içeriğinde gördüğümüz hangi alkol zararlı? Hangi alkol haram? gibi sorular kafamızı karıştırıyor. Sizler için kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinde kullanılan alkol çeşitlerini inceledik. İçerikte sıkça gördüğümüz Alkol (Etanol, Denatüre Etil Alkol(Alkol denat), Isopropil Alkol, Methanol, Benzil Alkol) çeşitleri başta nemlendirici, temizleyici veya toniklerin içerisinde, deodorant ve kremlerde karşımıza çıkıyor.

Yeşilmarka, tarafından önce oluşturuldu

Yeşilmarka’nın Aldığı Ödüller

Türkiye’nin ilk tüketici örgütü olarak 1986’da kurulan Avrupa Birliği’nde Tüm Tüketicileri Koruma Derneği’nin (TTKD), her yıl değişik illerden, sektörlerden seçilen ve haklarında tüketici şikâyeti bulunmayan firmaların oluşturduğu markaları “Altın Marka” ödülü ile ödüllendiriyor. TTKD, sektörlerinde öne çıkan, tüketiciye saygılı markaları ödüllendirme konusunda çok hassas çalışıyor. Ödülleri verirken firmaların tespiti, 6502 sayılı TKHK ve ilgili yönetmelik kapsamında, AB Marka Tanıtma Geliştirme Ajansı tarafından yapılıyor; TTKD ödüle aday gösteriyor.

Yeşilmarka, tarafından önce oluşturuldu

Doğal Kozmetik için Çay Ağacı Ekstraktı Nasıl Kullanılmalı?

Çay ağacı ekstraktı, çay ağacının yapraklarından damıtılarak elde edilen yağın adı, çay ağacı yağı olarak bilinir. Özellikle ergenlikte sık rastalanan sivilceli ciltler için ilk akla gelen öneri çay ağacı ekstarktıdır. Bunun temel nedeni ise çay ağacı ekstraktının cilt sorunları konusunda güçlü antibakteriyel ve antimikrobiyal özelliklere sahip olmasıdır. Pek çok bilimsel araştırmayla olumlu etkileri kanıtlanmıştır.

Yeşilmarka, tarafından önce oluşturuldu

Gece Cilt Bakımı Yapmanın Önemi

Gün boyu cildimizdeki gözenekler kir, makyaj kalıntıları gibi dış etkenlerden dolayı tıkanır, cilt nefes alamaz hale gelir. Gözeneklerin tıkanması, siyah nokta oluşumuna sebep olur. Makyaj kalıntıları; cildin yağ dokusuna hasar verir, ciltte yağ birikimine sebep olur. Gün boyu dış etkenlere maruz kalan cildin nefes alamaz hale gelmesi ile yaşlanma hızı artar, sağlıksız görünür ve farklı sorunlar ortaya çıkmaya başlar. Gözenekleri açılmış, temiz bir cilde yapılan gece bakımı ile cilt geceleri kendini toplar, hücrelerin yenilenmesini sağlar ve cilde aydınlık bir görünüm kazandırır.

Yeşilmarka, tarafından önce oluşturuldu

Sonbahar ve Kış Aylarında Cilt Bakımı

Sonbahar ve kış aylarında soğuyan hava ve düşen nem ile birlikte vücut, ısısının azalmaması için kan dolaşımını azaltır, ter ve yağ bezleri daha yavaş çalışmaya başlar. Kan dolaşımı yavaşladığında, cildin gereksinim duyduğu nemi, antioksidanları ve besleyici maddeleri alması zorlaşır. Buna bağlı olarak cilt kuruluğu olur ve cilt yağ kaybetmeye başlar. Cilt daha hassas olur ve dış etkilere karşı kendisini koruyamaz hale gelir ve kaşınmaya, kızarmaya, pul pul dökülmeye ve renk değiştirmeye başlar.

Yeşilmarka, tarafından önce oluşturuldu

Kış Aylarında Doğal Dudak Bakımı

Güneşten ve sıcaktan, soğuktan ve rüzgârdan dudaklarımız kuruyor, yıpranıyor, çatlıyor bunun için düzenli bakım yapmamız şart.Ayrıca yeterli miktarda su içmemekte dudakların kuruyup çatlamasına sebep olur.Peeling yaparak dudağımızdaki ölü hücreleri temizleyip, kan dolaşımını arttırarak canlandırmak ve pürüzsüzleştirmek zor değil. Doğal ürünlerle evde kolayca hazırlayabileceğiniz peeling karışımları ile sağlıklı dudaklara kavuşmak çok kolay. Doğal dudak bakımı 2 aşamalı olarak dudak peelingi yapmak ve peeling işleminden sonra dudakları nemlendirmekten oluşuyor.

Yeşilmarka, tarafından önce oluşturuldu

Karite (Shea) Yağı Nedir, Nasıl Kullanılır?

Shea yağı, Türkiye’de karite yağı olarak bilinir. Doğada kendiliğinden yetişen Karite (shea) ağacının fıstık benzeri meyvesinden elde edilen bir doğal yağdır.Oda sıcaklığında bırakıldığında katı halde olan bu doğal yağ, tropikal bir ağaçtan elde edilir. Karite meyvesi, karite ağacından toplanır ve sonrasında meyveleri kurumaya bırakılır. Bu meyveler ince kıvamlı bir macun haline getirilmek için öğütüldükten sonra oluşan macuna karite yağı (shea butter) denir.

Yeşilmarka, tarafından önce oluşturuldu