Aminoasit

Vücutta protein yapımı, hormon ve nörotransmiter sentezi vb. pek çok süreçte doğrudan etkili olan aminoasitler, hayati öneme sahip protein yapı taşları olarak tanımlanabilmektedir.

Üç farklı sınıfa ayrılan aminoasitler; koşullu esansiyel, esansiyel ve esansiyel olmayan amino asitler şeklinde sıralanabilir. Koşullu esansiyel amino asitler, vücut tarafından sentezlenebilir.

Bununla birlikte esansiyel amino asitler vücut tarafından oluşturulmaz. Bu nedenle dışarıdan takviye ürünlerle esansiyel amino asitlerin vücuda alınması gerekmektedir.

Yeşilmarka, Türkiye’nin ilk ve tek hem vegan hem de vejetaryen üretici firması olarak farklı çeşitti amino asit ürünlerini sizlerle buluşturuyor. Bitkisel bazlı ürünler aromalı ve aromasız olmak üzere iki çeşit üzerinden sunulmaktadır.

Gösterilen sonuç sayısı: 5

Yeşilmarka Creatine

 575,00

Yeşilmarka Glutamine – Bitkisel Bazlı

 325,00

Yeşilmarka BCAA 4:1:1 – Aromasız

 245,00

Yeşilmarka BCAA 4:1:1 – Ananas

 275,00

Yeşilmarka BCAA 4:1:1 – Elma

 275,00

Aminoasit Ürünleri


20 farklı amino asidin vücut içerisinde bulunması gerekmektedir. 20 farklı amino asidin tamamı, sağlıklı yaşam adına önemlidir.

Bununla birlikte 20 amino asidin 9 tanesi vücut tarafından üretilmez. Bu amino asitler ise şu şekilde sıralanabilir: Histidin, treonin, lösin, izolösin, triptofan, valin ve metionin.

Valin amino asidi, vücudun kas sisteminde görev almaktadır. Bunun yanı sıra metiyonin, çinko ve selenyum minerallerinin emilimini sağlar.

Histidin ise sindirim ve uyku döngüsü adına önemli görevlere sahiptir. Her bir amino asit, vücut için oldukça önemli işlevleri yerine getirmektedir.

Yeşilmarka, aromalı ve aromasız olmak üzere iki farklı türde amino asit ürünlerini sizlerle buluşturuyor.

Bitkisel bazlı amino asitler, aromasız amino asit çeşitleri, ananas ile elma aromalı amino asitler; Yeşilmarka’nın sizlere sunduğu ürünler olarak sıralanabilir.