BCAA

En yaygın olarak kullanılan protein türlerinden bir tanesi olan BranchChain Amino Acid (BCAA), kas yapılanmaları ve kas yenilenmelerini mümkün kılar. BCAA içerisinde üç farklı türde amino asit yer almaktadır.

Bu amino asitler; izolösin, valin ve lösindir. Özellikle yoğun egzersiz yapan sporcular, vücudun protein ihtiyacını karşılamak durumundadır.

BCAA, sporcuların vücuttaki protein ihtiyacını karşılamasına destek olur. Bu nedenle BCAA takviyesinin özellikle son dönemlerde ilgi çektiğini söylemek olanaklıdır. Türkiye’nin ilk ve tek hem vegan hem de vejetaryen üretici firması olan Yeşilmarka, bitkisel içerikli BCAA ürünlerini sizlere çok özel fiyatlarla sunmaktadır.

Yeşilmarka BCAA 4:1:1 – Aromasız

 245,00

Yeşilmarka BCAA 4:1:1 – Ananas

 275,00

Yeşilmarka BCAA 4:1:1 – Elma

 275,00

BCAA Ürünleri


Uzun süreli egzersizlerde, performansın artması için BCAA kullanılabilmektedir. Antrenman esnasında BCAA, enerji üretimini sağlamakta olup karaciğerlerden ziyade kaslarda etkileşime geçmektedir. Sporcular tarafından tercih edilen BCAA, kas kütlelerinin artmasına destek olmaktadır. BCAA’nın vücuda pek çok katkısı bulunmakta olup bunlardan bir tanesi de kan şekerini dengelemesidir.

Yeşilmarka, BCAA ürünlerinde çeşitlilik sunmaktadır. Aromasız BCAA ürünleri bulunmakla birlikte elma ve ananas ürünleriyle tatlandırılan ürünlerin de satışa sunulduğunu söylemek mümkündür. Yeşilmarka tarafından sizlere sunulan BCAA ürünleri, vücuda genel olarak aşağıdaki gibi sıralanabilen katkılarda bulunur:


  • Kas büyümesini arttırır.

  • Kas kaybını önler.

  • Kas ağrılarını azaltır.

  • Egzersiz nedeniyle meydana gelen yorgunluğu azaltır.