Glutamin

Protein yapılarının oluşturulmasını sağlayan glutamin, bir çeşit amino asit olarak tanımlanabilir. Glutaminde iki farklı çeşit bulunmakta olup bunlar D-glutamin ve L-glutamindir.

Glutamin, vücut için oldukça önemli bir amino asittir. Hücre artışını sağlayan bu amino asit, bunun yanı sıra katabolizmanın dengelenmesini de mümkün kılar.

Bağışıklık sisteminin temel enerji kaynağı olan glutaminin vücutta yeterli miktarda bulunmaması, çeşitli sorunları da beraberinde getirecektir. Bu nedenle çeşitli durumlarda glutamin takviyesi yapılabilmektedir.

%100 doğal içerikli ürünleriyle dikkat çeken Yeşilmarka, alerjen bileşenler içermeyen L-Glutamine ürünlerini sizlere sunmaktadır.

Yeşilmarka Glutamine – Bitkisel Bazlı

 325,00

Glutamin Ürünleri


Kas yapısında en fazla bulunan amino asitlerden bir tanesi olan glutamin, vücutta doğal olarak üretilmektedir. Bununla birlikte antrenman esnasında sporcular, vücutta üretilen miktardan daha fazlasını tüketir. Bu nedenle genellikle sporcular için glutamin takviyesi önemlidir. Yeşilmarka tarafından sizlere sunulan L-Glutamine ürünleri, genel olarak aşağıdaki gibi sıralanabilen özelliklere sahiptir:

  • Her bir ürün vegan sertifikalıdır.

  • Yumuarta, süt, fıstık gibi alerjik bileşenler bulunmaz.

  • GDO içermeyen mısırlardan saflaştırılarak üretildiği için doğal içeriğe sahiptir.

  • Yapay tatlandırıcılar, hayvansal ham maddeler, yapay aromalar ve koruyucular bulunmaz.


Belirtilen özelliklerin her biri, Türkiye’nin ilk ve tek hem vegan hem de vejetaryen üretici firması olan Yeşilmarka tarafından üretilen glutamin ürünlerinin özellikleridir.