Cilt Bakım

Cilt Kuruluğu İçin Doğal Yöntemler

Cildimiz belki de bizim için vücudumuzun en değerli kısımlarından biridir. Çünkü bütün benliğimiz cildimizde saklıdır. Bu yüzden ona iyi bakmak ve özen göstermek hepimizin görevi. Her insanın cilt yapısı ne yazık ki farklılıklar gösterebilmektedir. Kimilerinin cildi yumuşacık, pürüzsüz ve tertemizken bazı insanlarda çeşitli cilt sorunları hiç kuşkusuz görülebilmektedir. İşte bu cilt rahatsızlıklarından birisi ise hiç kuşkusuz cilt kuruluğudur. Cilt kuruluğu için doğal yöntemler nelerdir?

Cilt kuruluğunu kısa bir şekilde size açıklayacak olursak, cildimizin en yüzeysel tabakası olan epidermiste uygun miktarda su bulunmamasıyla karakterize olan yaygın bir cilt rahatsızlığıdır. Peki bu cilt rahatsızlığını nasıl çözebileceğiniz hakkında bir fikriniz var mı? İşte bizler bu yazımızda sizlere cilt kuruluğu için doğal yöntemler ve daha fazlası hakkında bilgi vererek doğal yollar ile bu rahatsızlıktan nasıl kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz ondan bahsedeceğiz.

Cilt Kuruluğu İçin Doğal Yöntemler Nelerdir?

Bildiğiniz üzere günümüzde pek çok cilt ve vücudumuz ile ilgili belirli rahatsızlıklar hiç kuşkusuz başımıza gelebilmektedir. Bunlardan birisi de yazımızın girişinde belirtmiş olduğumuz cilt kuruluğu rahatsızlığı. Bu rahatsızlığın en büyük ilacı ise hiç kuşkusuz doğal yollar ile hazırlanmış olan ilaçlardır. İşte bizler Yeşilmarka olarak bu başlığımız altında maddeler halinde sizlere cilt kuruluğu için doğal yöntemlerden detaylı bir şekilde bahsedeceğiz.

 • Cilt Kuruluğu İçin Doğal Yöntemler İle Oluşan Karışımlar Kullanın

Günümüzde artık hemen hemen çoğu üründe ne yazık ki büyük bir oranla hep katkı maddeleri kullanılmaktadır. Bunlar ile cildinize bakım yapmaya çalıştığınızda bir süre sonra cildinizde belirli lekeler ve yaralar görmeniz hiç kuşkusuz kaçınılmaz olacaktır. Bu yüzden cilt kuruluğu için doğal yöntemler ile oluşturulan ürünleri kullanmanız sizin için daima en iyisi olacaktır. Bu tarz cilt kuruluğu için doğal yöntemler ile yapılan ürünleri öğrenmek istiyorsanız Yeşilmarka olarak mutlaka sitemizi ziyaret etmenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz.  Çünkü bizler ürünlerimizi tamamen doğal yollar ile üreterek ve hiçbir katkı maddesi kullanmayarak sizlere sunmaya dikkatle özen gösteriyoruz. 

 • Doğal Yollardan Oluşan Nemlendirici Yağları Tercih Edin 

Cildimiz gün içerisinde nem kaybını önleyebilmek için daima doğal olarak bir yağ üretir buna sebum adı verilir. Ama günlük yaşantımızda nemlendirici yerine cildimizin kurumasına sebep olan sabunlar kullanmak bu oluşan doğal yağın ne yazık ki kaybolmasına neden olmaktadır. Bu yüzden Yeşilmarka olarak cilt kuruluğu için doğal yöntemler ile oluşturduğumuz doğal nemlendirici ürünlerimiz ile cildinizin daha pürüzsüz bir şekilde kalmasını ve cildinizde oluşan doğal yağların kaybolmasını hiç kuşkusuz engelleyebilirsiniz. Birbirinden farklı nemlendirici ürünlerimiz için hemen şimdi web sitemizi ziyaret ederek hızlı bir şekilde siparişinizi verebilirsiniz. 

Cilt Kuruluğu İçin Doğal Yöntemler

Yeşilmarka Normal ve Kuru Ciltler İçin Doğal Günlük Bakım Kremi Ürünümüzü İnceleyebilirsiniz.

 • Günlük Olarak Cilt Kuruluğu İçin Bakım Kremleri Kullanın

Cildimizin bizler için ne kadar önemli bir noktada olduğundan yazımızda sıkça bahsetmiştik. Bu yüzden günlük yaşantınızda mutlaka kullanacağınız ürünler ile cildinize düzenli olarak bakım yapmamayı aksatmamalısınız. Bunun içinde cilt kuruluğu için doğal yöntemler ile hazırlamış olduğumuz, gündüz vakitleri için Yeşilmarka doğal gündüz bakım krem ürünleri ve gece vakitleri için ise Yeşilmarka cilt bakım ürünleri ve gece bakım kremi ürünlerimizi mutlaka tercih etmelisiniz. Bu ürünlerimizi cildinizin daha iyi bir görünümde olması için tamamen doğal yollar ile üretiyor ve sizlere bu şekilde sunuyoruz.

Cilt Kuruluğu İçin Doğal Yöntemler

Yeşilmarka Doğal Gece Kremi Ürünümüzü İnceleyebilirsiniz.

Ürünlerimiz için web sitemizden daha detaylı bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz. Güzel ve pürüzsüz bir cilt istiyorsanız doğal ürün kullanmaya her daim özen göstermelisiniz. Sizlere 3 maddede ne tür bakım ürünleri kullanarak cildinizin nasıl daha iyi hale gelmesi gerektiğinden bahsettik. Şimdi ise cilt kuruluğu için doğal yöntemlerden en çok tercih edilenlerden bazıları olan karışımlardan sizlere sıra ile bahsedeceğiz.

Cilt Kuruluğu İçin Doğal Yöntemlerin Favorisi Olan Karışımlar

Cildiniz için sadece nemlendirici ve bakım kremleri değil bazı doğal karışımlarla bile harika bir bakım yapabileceğinizi biliyor muydunuz? İşte bu başlığımız altında sizlere sıra ile hangi doğal karışımların cildinize nasıl iyi geldiğini ve cilt kuruluğu için doğal yöntemlerin favorisi olan bu karışımların nasıl yapılacağından bahsedeceğiz.

 • Yumuşak Bir Cildin Sırrı: Bal Ve Zeytinyağı

Bal ve zeytinyağının faydası hiç kuşkusuz sadece cildimiz için değil tüm vücudumuz için oldukça önemlidir. Fakat cilt kuruluğu için doğal yöntemlerin başında gelen bu karışım ile adeta yumuşak ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Balın içerisinde bulunan antioksidan ve nemlendirici gücü sayesinde sadece cilt kuruluğu için değil ayrıca cildinizde oluşan tahriş ve yaralanmalarında yenilenmesinde büyük bir rol oynamaktadır. Aşağıda bu tarifin nasıl hazırlanacağını hakkında bilgileri bulabilirsiniz. 

Hazırlanışı;

 • Bir kap içerisinde bal ve zeytinyağını iyice homojen bir kıvama gelecek şekilde karıştırmalısınız. Karıştırdıktan sonra kuruluk yaşadığınız bölgeye hafif bir şekilde masaj yaparak uygulayın.
 • Karışımınızı yaklaşık 30 dakika beklettikten sonra ılık su ile iyice durulayın.
 • Oluşturduğunuz bu karışımdan daha etkili bir sonuç almak istiyorsanız, bu işlemi duştan önce uygulamanızı önemle tavsiye ederiz.
 • Cilt Kuruluğu İçin Doğal Yöntemlerin Favorisi: Aloe Vera

Cilt kuruluğu için belkide günümüzün en önemli ve çok sık tercih edilen bitkisel yöntemlerden birisidir. Aloe vera sadece cilt kuruluğunu önlemede değil, cilt esnekliğini arttırma da ve gerginlikten dolayı cildinizde oluşan yaraları iyileştirme gibi önemli etkilere sahiptir. Günümüzün artık cilt bakımı sürecinde oldukça popüler olan Aloe vera, cildimizin pH dengesini düzenlemede ve ayrıca dokuları yenilemede oldukça fazlasıyla etkili olmaktadır. Aşağıda bu bitki ile nasıl bir bakım yapabilirsiniz sizlere hızlıca bahsettik. 

Hazırlanışı;

 • İlk olarak Aloe Vera bitkisinin yaprağını soyarak içerisinde bulunan jeli dikkatli bir şekilde çıkarın ve cildinize masaj yaparak uygulayın.
 • Cildinize tamamen işlediğinizden emin olduktan sonra 30 dakika kadar bekledikten sonra cildinizi ılık su ile durulayın.
 • Avokado Meyvesi İle Harika Bir Cilde Sahip Olun

Avokado meyvesi özellikle sağlıklı beslenmeyi tamamen alışkanlık hale getiren insanların adeta vazgeçilmezi haline gelmektedir. Vücut sistemimizi düzenlediği gibi içerisinde bulunan yağ asitleri sayesinde cildimizin nem kaybetmesinde büyük bir önem taşımaktadır.

İçerisinde bulunan A ve E vitaminleri sayesinde cildimizin ihtiyacı olan yenilenmeyi gerçekleştiren avokado meyvesi aynı zaman belirli cilt lekesi ve yaralanmalarında ortadan kalkmasında önemli bir rol oynamaktadır. Cilt kuruluğu için doğal yöntemlerin sık tercih edilen bu karışımı nasıl yapabileceğinizden aşağıda sizlere bahsettik.

Hazırlanışı;

 • Elinizde bulunan avokadoları bir çatal yardımı ile ezerek püre haline getirin ve içerisine 1 tatlı kaşığı bal ekleyin. Sonrasında iyice karıştırın.
 • Hazırladığınız karışımı kuruluk problemi yaşadığınız bölgelere sürün ve 30 dakika kadar bekleyin.
 • 30 dakikanın ardından ılık su ile tamamen temiz bir şekilde karışımı cildinizden temizleyin. Bu karışımı çok sık olmayacak şekilde haftada 2-3 kere yapabilirsiniz.

Bu belirtmiş olduğumuz 3 önemli doğal karışımı uygulayarak cildinizin daha sağlıklı ve pürüzsüz bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Yeşilmarka olarak bu yazımızda sizlere cilt kuruluğu için doğal yöntemlerden ve bakım ürünlerimizden detaylı bir şekilde bahsettik. Sağlıklı bir cilt için doğal yolları tercih etmeye her daim özen göstermenizi sizlere önemle tavsiye ediyoruz.

Bir önceki yazımıza https://www.yesilmarka.com/blog/dusta-sac-bakimi-nasil-yapilmali/ linkinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir