İndirim!

Yeşilmarka Doğal Whey Protein Tozu – Saf / Aromasız

Yorumları oku (18)

 325.00  279.99

Stokta yok

Açıklama

Yeşilmarka Doğal Whey Protein Tozu – Saf / Aromasız / Katkısız / Tatlandırıcısız

Yeşilmarka’dan %100 Doğal Whey Protein Tozu

%0 TATLANDIRICI – %0 ŞEKER – %0 AROMA

%100 doğal hammaddeler kullanılarak üretilmiş Saf / Aromasız Yeşilmarka Doğal Whey Protein Tozu 2200 gramdır. Hedef protein miktarınız 33,82 g olduğunda 50 porsiyon, hedef protein miktarınız 25,37 g olduğunda 67 porsiyondur.

Sadece whey protein tozu karışımı içermektedir. İçerisinde whey protein izolatı, mikrofiltre whey protein konsantresi ve ultrafiltre whey protein konsantresi tozu içermektedir. Başka hiçbir hammadde bulunmamaktadır. Saf whey protein tozudur. 

Protein shake yada mousse yapmak, whey protein bakımından zengin bar, kek, kurabiye yapmak ve menülerinizi proteince zenginleştirmek için kullanabilirsiniz. Yada direk yağsız süt ve su ile karıştırırak tüketebilirsiniz.

1 porsiyon 44 gram saf whey protein tozu içerisinde 33.82 g Protein, 4.4 g BCAA, 0.0 g Şeker, 2,52 g Yağ bulunmaktadır. Yeşilmarka %100 Doğal Saf / Aromasız Whey Protein Tozu aroma ve tatlandırıcı içermemektedir. Firmamız TR-59-K-015087 İşletme Kayıt Numarasıyla Üretim Yapmaktadır.

Yeşilmarka %100 Doğal Saf / Aromasız Whey Protein Tozu İçindekiler: Whey Protein Karışımı (Whey Protein İzolatı, Mikrofiltre Whey Protein Konsantresi, Ultrafiltre Whey Protein Konsantresi)

 • Aspartam, Asesülfam K gibi yapay ve doğal tatlandırıcı YOK!
 • Yapay aromalar, doğala özdeş ve doğal aromalar YOK!
 • En taze haliye %100 Whey protein tozu VAR!
 • Silikon dioksit gibi topaklaşma önleyici, stabile edici vb. katkılar YOK!
 • Hormonal hammaddeler, serum katkıları YOK! Koruyucu YOK!
 • Sağlık VAR! Doğallık VAR!
ENERJİ VE BESİN ÖĞELERİ
100 g toz üründe 1 porsiyon 44 gr
(50 PORSİYON)
1 porsiyon 33 gr
(67 PORSİYON)
Enerji 399 kcal (1671 kj) 175 kcal (735 kj) 131 kcal (551 kj)
Yağ 5,73 g 2,52 g 1,89 g
Karbonhidrat 10,12 g 4,45 g 3,34 g
Laktoz Harici Şeker* 0,0  g 0,0 g 0,0 g
Protein 76,87 g 33,82 g 25,37 g

 

Yeşilmarka Doğal Saf / Aromasız Whey Protein Tozu besin tablosu yukarıda verilmiştir. Ürünümüz yüksek oranda protein içeriği sayesinde protein desteğinizi karşılamak için özel olarak imal edilmiştir.

 

Yeşilmarka Doğal Whey Protein Tozu sağlığınız için birçok katkı maddesi ve zararlı içerik içermemektedir.

 • Koruyucu Katkı Maddesi İçermez!
 • Şeker İlavesi İçermez!
 • GDO ‘lu Hammadde, Soya Lesitini İlavesi İçermez!
 • Gluten İçermez!
 • Gerçek Peynir Altı Suyu Proteini (Whey) İçerir, Soya Proteini İçermez!
 • Helal Sertifikalı Hammaddeler Kullanılarak Üretilmiştir, Helal Olmayan İçerikler İçermez!
 • Doğal Hammaddeler Kullanılarak Üretilmiştir. Zararlı Katkı Maddeleri İçermez!

 

Yeşilmarka Doğal Whey Protein Tozunun doğal formulasyonu itibariyle Aminoasit Değerleri tablosu aşağıdadır. Ürünümüzün içerisine hiçbir aminoasit ilavesi yapılmamıştır. 100 gr proteindeki gerçek aminoasit değerleridir. Bu sonuçlar özel bir üniversitede yaptırdığımız gerçek analiz sonuçlarıdır.

yesilmarka-whey-aminoasit-analizi

Yeşilmarka Doğal Whey Protein Tozu Hakkında;

 

Yeşilmarka Doğal Protein Tozu 3 Yıllık Arge Çalışmasının Sonucudur.

Yıllar önce 3 gıda mühendisinden oluşan ekibimizin bir hayali vardı. Gerçekten yerli hammaddeler kullanılarak, %100 doğal protein tozu elde etmek. Bu hayal çerçevesinde araştırmalarımıza ve projemize başladık. Türkiye’ de peynir fabrikalarının atığı, çevreyi kirleten ve arıtma maliyetlerini artıran ancak yüksek değerli, küçük yapılı peynir altı suyu proteinleri içeren yada dünyaca bilinen adıyla whey protein içeren yada bilimsel adıyla serum protein içeren peynir altı suyundan yüksek değerli doğal protein tozu elde etmek.

Bu hayalimizi projelendirdik ve TUBITAK’ a sunduk. Çok aşamalı bir programdan sonra projemiz TUBITAK tarafından tam onay aldı ve desteklenmeye hak kazandı. Projemizi bu sırada Yıldız Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisine sunduk ve yine aynı şekilde Yıldız Teknik Üniversitesi’nden de tam not alarak. Arge faaliyetlerimize Yıldız Teknik Üniversitesi Teknoparkında başladık. Yıldız Teknoparkta kurulu Arge firmamızın adı İnnovatürk Arge Gıda ve Biyoteknoloji San. Tic. Ltd. Şti’dir. Yildizteknopark.com.tr adresinden Firmalar sekmesinden firmamızı görebilirsiniz.

dogal-protein-tozudogal-protein-tozu  dogal-protein-tozu

Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Gelişim Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi gibi bir çok üniversiteden Profesörler, Yardımcı Doçentler, Doktora Hocalarımız ve Gıda Mühendisi kadromuz ile beraber yürüttüğümüz Arge çalışmalarıyla 3 yılın sonunda Türkiye’ nin İLK ve TEK Yerli Hammaddeler (Peynir Altı Suyu) Kullanılarak Doğal Whey Protein Tozunu Üretmeyi Başardık. Aynı zamanda Türkiye” de olmayan bir prosesin tekniksel kurulum mekanizmasını da geliştirdik. Bu yüzden çok gururluyuz ve Arge çalışmalarına devam ediyoruz.

Yakın zamanda faaliyetlerimiz ile ilgili geliştirdiğimiz ikinci projemizde yine aynı şekilde TUBITAK ve Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından desteklenmeye hakketmiştir. Arge ve Ürge faaliyetlerine devam eden şirketimiz Türkiye’ nin doğal whey protein tozu ihtiyacını karşılamak ve ithalata dayalı ve tamamı ithal edilen hammaddelerin yerine doğal, katkısız ve helal hammaddeler koyarak Türkün gücünü bir kere daha kanıtlayacaktır. Sizde bizleri tercih ederek destekleyebilir ve bu süreçte bize yardımcı olabilirsiniz.

Yeşilmarka Doğal Whey Protein Tozu Hammaddesi Nereden Geliyor?

Doğal whey protein tozumuzda kullandığımız yerli hammaddeler peynirin cenneti diye tabir edilen Trakya bölgesinden alınmaktadır. Firmamız peynir altı suyu hammaddesini Kaanlar Gıda San. Tic. A.Ş. ‘den tedarik etmektedir. Katkısız ve doğal haliyle alıp özel filtrasyon aşamalarından geçirmektedir. Ayrıca Kaanlar firmasını tercih etmemizin diğer nedeni Gimdes helal sertifikalı peynir üretimi yapmasıdır. Helal sertifikalı doğal protein tozu imalatı için helal sertifikalı üretim yapan bir peynir üreticinin ürünleri alınmalıdır.

 

Doğal Protein Tozu Nasıl İmal Ediliyor?

Genel itibariyle filtrasyon aşamalarına dayanan bir üretim tesisimiz var. Yüksek mühendislikle kurulmuş olan tesisimizde, tüm aşamalar firmamız tarafından dizayn edilmiştir. Türkiye ‘ de hiçbir firma kurduğumuz üretim tesisini kurabilecek yüksek mühendisliğe şu an için sahip değildir. Kaanlar’ dan alınan peynir altı suları, tarafımızda patent hakları saklı olan özel filtrasyon aşamalarından geçirilir. Bu aşamalarda peynir altı suyu, yağdan, sudan, bakterilerden ve laktozdan uzaklaştırılır. Son ürün yüksek protein içeriğine sahip doğal protein konsantresidir. Bu konsantre püskürtmeli özel kurutucularda kurutularak, toz haline getirilir. Üretim aşamalarımızın hiçbirinde herhangi bir kimyasal kullanılmaz. Zararlı katkılar konulmaz, proteinin doğal yapısına kimyasal müdahele yapılmaz. Sadece fiziksel ayrıştırma işlemleri uygulanır ve ürünün doğallığı korunur.

 

Yeşilmarka Doğal Protein Tozu % Kaç Protein İçerir?

Arge çalışmalarımız sonucunda geliştirdiğimiz özel tesisimiz sayesinde Dünya’ da bir ilk olarak %95 saf doğal whey protein değerine ulaştık. Ancak şu an için piyasaya sunulan Yeşilmarka Doğal Whey Protein Tozu %80-81 protein içeriğine sahiptir.

Ek bilgi

Ağırlık 2200 g
Boyutlar 26 × 20 × 20 cm
İnceleme yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Yeşilmarka Doğal Whey Protein Tozu – Saf / Aromasız için 18 inceleme

 1. Mehmet serif

  Çölyak hastaları kullanırsa sıkıntı olur mu

  • Yeşilmarka

   Tabi ki efendim içerisinde gluten olmadığından gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

  • Yeşilmarka

   Mehmet bey içerisinde gluten olmadığından gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

 2. Mehmet

  Çölyak hastaları kullanabilir mii

  • Yeşilmarka

   Mehmet bey içerisinde gluten olmadığından gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

 3. Mehmet

  Çölyak hastaları kullanabilir mi

  • Yeşilmarka

   Mehmet bey içerisinde gluten olmadığından gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

 4. eray

  merhaba,
  ürün kolesterol miktarı nedir 1 ölçekte? Varmıdır daha doğrusu?

  • Yeşilmarka

   Eray ürün kalori değerlerimiz ürün ambalajında ve ürün açıklamalarımızda yer almaktadır.

 5. yağmur aşık

  merhaba.ürünü kefirle tüketmek istiyorum ama tadı konusunda kesinlikle farkedilmeyecek derecede mi aromasız yoksa yine de belirli bir miktar tadı geliyor durumunda mı bundan emin olamıyorum.başka markalardan 2 çeşit ürün satın aldım ve içemiyorum.bu ürünün de kullanamadığım 3. paket olmasını istemiyorum.tat konusunda detaylı bir yorum yapabilir misiniz ya da kullanan arkadaşlar ne diyor bu duruma ?

  • Yeşilmarka

   Yağmur hanım merhabalar, protein tozunun kendine has bir tadı vardır ve hiç kullanmayan birisi için farklı bir meyveyle baskılanmalıdır. Çilekli ve muzlu kefirle tüketebilirsiniz. Yada karışımınıza meyve ilavesi yapabilirsiniz.

 6. Erdi

  8 yıldır spor yapıyorum. Bu markayı yeni görüyorum, yerli olduğu için kullanmak isterdim fakat henüz bu alanda isim yapmamış bir marka için çok pahalı. Dünyanın en iyi markaları bile yurtdışından ithal edilip bu fiyatlara satılırken, ham maddesinden üretimine her şeyi yerli olan bu üründeki fiyat neden uçuk? Nedir bu kâr marjı?

  • Yeşilmarka

   Erdi bey merhabalar, ilk önce şunu belirtelim kar marjı ile ilgili bir durum değil efendim. Kimyasal içerikli ürünlerle karşılaştırmayınız organik protein tozlarıyla karşılaştırınız. Bu ürün %100 doğal, içinde kullandığımız hammaddeler de gerçek hammaddeler. Yüksek çözünürlüklü, protein yanığı ve kalıntısı içermeyen, yüksek serum protein değerine sahip hammaddeler. İzole ve konsantre peynir altı suyu tozu içeriyor ve yüksek protein değerine sahiptir.

 7. GaraOsman

  Ömrümde aldığım en iyi protein tozu . Yoğurda koyuyorum tadı efsane , nar suyuyla shaker da karıştırıyorum tadı efsane . Diğer tadı iğrenç şekerli leş bıktıran protein tozlarından sonra resmen ET ET

  • Yeşilmarka

   Osman bey gerçekten yorumunuz için çok çok teşekkür ediyoruz 🙂 Samimiyetiniz de bizi çok mutlu etti. Üründen memnun kalmanıza sevindik. İlginiz ve yorumunuz için teşekkür ediyoruz 🙂

 8. Mehmet

  İçinden ölçek çıkıyor mu bizde çıkmadı ama dibimde olabilir mi cevap verirseniz sevinirim

  • Yeşilmarka

   evet mehmet bey içinde ölçek var, kargolama sırasında alt kısımlara gelmiş olabilir.

 9. Miran

  Eğer param olsa idi size yatırım yapardım daha fazla param olsaydı bu şirketi satın alırdım.inanın bu tarz ürünlere çok talep var daha da doğal yapın.Ve bir soru içinde renklendirici varmı mesela e122 gibi e 100 grubu

  • Yeşilmarka

   Miran bey güzel niyetleriniz ve yorumlarınız için teşekkür ediyoruz. Aslında hiçbir yatırım yapmanıza yada paranızın olmasına gerek yok. Yerli bir şirketiz ve bu şirket sizin, bizim, Türkiye vatandaşı olan herkesin, işletme sizin diyebiliriz 🙂 Renklendirici, koruyucu, topaklaşma engelleyici vs. hiçbir şey yok 🙂

 10. Yılmaz Halil

  Acaba kaç gr.

  • Yeşilmarka

   Yılmaz bey 2,2 kg dır

 11. Berk

  Selamlar, ürün içeriğini incelediğimde 100g ürünün yaklaşık 92 gramının makro besinlerden oluştuğunu görüyorum. Kalan 8 gramın detaylı içeriğine ulaşma şansımız bulunur mu? Emekleriniz için teşekkürler umarım başarılı olursunuz.

  • Yeşilmarka

   Berk bey bu kısımda kül adı verilen mineraller bulunmaktadır. Bilginize sunarız. Güzel dilekleriniz için de teşekkür ederiz 🙂

 12. Guzin

  Filtrasyon aşamasında laktozdan arındırılır denilmiş açıklamada; bu durumda laktoz alerjisi olanlar rahat kullanabilir mi, şişkinlik vs yan etkiler olmasından endişelenmeden..?

  • Yeşilmarka

   Sayın Guzin, saf olan whey protein tozumuz içerisinde bulunana whey protein isolatı yüksek protein değerine ve çok düşük laktoz değerine sahiptir. Bu yüzden laktointoleransı yani laktoz hassasiyeti olanlarda rahatlıkla kullanabilir. Saygılarımızla

 13. Muhammet

  Başka bir marka kullandım kakaolusunda 30,4gr de 1,4gr laktoz şeker var ama bana biraz tatlı geldi, sizin ürünlerden kakaolu mu yoksa aroması olanı mı önerirsiniz

  • Yeşilmarka

   Muhammet bey merhabalar, kullandığınız üründeki tatlılık nedeni aslında laktoz değil, yapay tatlandırıcılar kaynaklı bir şeker tadıdır. Bizim ürünümüzde yapay tatlandırıcı yoktur. Bu ürünümüzde doğal tatlandırıcı olan stevia da yoktur. Çünkü saf protein tozumuzda patron sizsiniz istediğiniz şekilde meyvelerle, balla vs. tatlandırabilirsiniz 🙂

 14. emre9768

  Ürün hakkında bir sorum var. Protein izole mi konsantre mi yoksa hidrolize mi?

  • Yeşilmarka

   Emre bey merhabalar, ürünümüzde konsantre ve izole whey protein tozu bulunmaktadır. Bilginize sunarız.

 15. Yunus0507

  Etkisini hemen gosteriyor.
  Daha once kakaolu almistim begendim bitti saf uretilmis hosuma gitti aldim hemen tadi kotu degil yani bana gore iyi yerli mali yurdun mali
  Yaninda dus jeli ve krem de aldim inanlimaz guzel gercekten kaliteli urunler hissetiriyor kendini basarilarinizin devamini dilerim hep destekciniz olacağız

  • Yeşilmarka

   Yunus bey ürünümüzün etkisini hızlı bir şekilde görebilmeniz bizi çok memnun etti 🙂 Ürünlerimizden memnun kalmanıza sevindik. Güzel yorumunuz ve desteğiniz için teşekkürler 🙂

 16. Hamit Arslan

  Umarım yazdıgınız açıklamalar dogrudur üflemiyorsunuzdur..ithal olmadıgı beyan edilmiş ithal ise menşei neresi. Ve yeni üyelikten indirim kuponu falan gibi promosyonlarınız var mı?

  • Yeşilmarka

   Yazılan yorumlar gerçek kullanıcı yorumlarıdır. Açıklamalarımızda saptırıcı ve yanıltıcı ifadeler bulunmamaktadır. Üyeliklerde ve dönemsel olarak ürünlerde kampanyalarımız oluyor. Sosyal medyadan takip etmenizi tavsiye ederiz.

 17. Med

  Tad olarak nasıl bir yapıya sahip ve su ile sulandırıldığında içilebilirliği nasıl. Çünkü saf proteinlerin tad olarak acıya yakın bir durumu var ve içilmesi zorlaşıyor?

  • Yeşilmarka

   Sayın med aromasız ve saf whey protein tozunun kendine has protein tadı vardır. Biz sadece süt veya su ile karıştırıp içmenizi tavsiye etmiyoruz. Çilek, muz, kakao vb. ürünlerle tatlandırarak içmenizi tavsiye ederiz. Yada yoğurdunuza ekleyerek, kekinize, protein barınıza vs. ekleyerek tüketebilirsiniz.

 18. Ramazan

  Kaç kiloluk paket olduğunu da yazsaydiniz ne güzel olurdu

  • Yeşilmarka

   Ürün açıklamasında ve detaylar kısmında yer aldığı gibi 2,2 kg Ramazan bey, gözünüzden kaçtı sanırım 🙂