Çay Ağacı Ekstarktı

Çay ağacı ekstraktı, çay ağacının yapraklarından damıtılarak elde edilen yağın adı, çay ağacı yağı olarak bilinir. Özellikle ergenlikte sık rastalanan sivilceli ciltler için ilk akla gelen öneri çay ağacı ekstarktıdır.

Bunun temel nedeni ise çay ağacı ekstraktının cilt sorunları konusunda güçlü antibakteriyel ve antimikrobiyal özelliklere sahip olmasıdır. Pek çok bilimsel araştırmayla olumlu etkileri kanıtlanmıştır.

Doğal kozmetik ürünleri içinde oldukça popüler olan çay ağacı ekstraktı, cilt yıkama jeli, şampuanlar, cilt ve el kremleri ile masaj yağları içinde özellikle tercih edilir.

Hassas bakıma ihtiyacı olan cildimiz için gerekli olan temel bakım ve temizlik çay ağacı ekstraktı ile eksiksiz olarak yerine gelir.

Çay Ağacı Ekstarktı Faydaları Nelerdir?

Çay Ağacı, antienflamatuar, antiseptik, anti-mikrobik ve besleyici özellikleri bulunan doğal bir harikadır. Sivilceye neden olan bakterileri öldüren anti-mikrobik bileşikleri ile ciltte akne oluşmasını ve enflamasyonu engeller.

Yapılan araştırmalarda sivilce tedavisinde kullanılan “benzoil peroksid” maddesinden çok daha etkili ve yan etkisiz olduğu belirlenen çay ağacı ekstraktı, son dönemde özellikle cilt hastalıkları uzmanları tarafından da tavsiye ediliyor.

Hem doğal hem de yan etkisi olmayan bu ürün gerçekten cilt sorunu yaşayan gençlerin mucizesi olmaya aday!

Çay ağacı ekstraktı sadece cilt yüzeyindeki sivilcelerde değil, ayrıca cilt mantarları üzerinde de etkilidir. Antifungal bileşenleri ile cilt üzerinde ortaya çıkan mantarların da temizliği ve tedavisi için kullanılır.

Ayrıca mantardan korunmak için özellikle ayaklarınızı yıkadığınız suya bir kaç damla damlatmanız yeterli olur. Çay ağacı yağı cildi nemlendirir ve doğal yağ dengesini geri kazandırır.

Saç ve saç derisi içinde olumlu etkileri vardır. Kepeğe neden olduğu bilinen, malassezia olarak adlandırılan mantarları yok eder.

Saç derisini temizler, gözenekleri açar, saç köklerini besler, aşırı yağlanmayı dengeler, kuru kafa derisini yatıştırmak için faydalıdır. Saçı ve saç derisini besler, saç biti, saç dökülmesinde de etkilidir.

Bitlenme durumunda 1 çay bardağı sirke ile 1 yemek kaşığı çay ağacı yağını karıştırıp bitlenen saça uygulayın ve 20 dk. kadar bekletip, ince dişli bir tarakla tarayın.

Evinizde ilk yardım dolabında ya da ilk yardım çantanızda bulunması gereken bir üründür.  Böcek sokması, sinek ısırması, cilt üzerinde oluşan yanıklar için bile ilk yardım olarak kullanabileceğiniz çay ağacı ekstraktı yüksek antiseptik özelliğe sahiptir.

Enfekte olan bölgede mikro organizmaların gelişmesini ve bunlara bağlı iltihaplanma olmasını engeller.

Çay Ağacı Ekstraktı Satın Alırken Nelere Dikkat edilmeli?

Çay ağacı ekstarktı sadece Avustralya’da yetişir, çünkü bu bitki sadece bu bölgenin iklimine özgü endemik bir bitkidir ve dünyada başka bir yerde yetişmemektedir.

Buna rağmen çok güçlü etkileri ve yaygın kullanımı olması nedeniyle, hemen hemen dünyanın dört bir yanına ihraç edilmektedir.

Bu nedenle çay ağacı ekstarktı satın alırken ürünün menşeinin Avustralya olmasına dikkat etmelisiniz. Sertifikası olan ve bildiğiniz güvenilir markalardan satın almalısınız.

Yeşilmarka olarak bu konuda son derece hassas olarak doğal kozmetik ürünleri hazırlamakta ve siz müşterilerimize sunmaktayız.

Kozmetik olarak kullanılacak olan her ürün için sorumluluk ve özenle çalışıyoruz. Çay ağacı ekstaktı da bizim için önemli bir üründür ve cilt için hassas ortamlarda saklanmakta ve satışa sunulmaktadır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir