Biberiye Ekstraktı Nedir?

Biberiye ekstraktı asırlardır tıp ve sağlık alanında birçok hastalığın ve cilt rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılmış bir baharat özüdür.

Bitkisel şifa özelliklerine sahip olan biberiye ekstraktı sindirim sisteminden cilde kadar bir çok ektisi vardır.

biberiye-ekstrakti-nedir

Biberiye Ekstraktı Faydaları Nelerdir?

Biberiye ekstraktı cilde sürüldüğünde, cilt altında bulunan kılcal damarları açar ve daha fazla kan akışı sağlayarak cilt üzerinde gençleştirici etki yapar.

Bu nedenle biberiyeden elde edilen doğal biberiye ekstarktı, birçok doğal kozmetik ürününde, cilt bakım kreminde, tonikler de ve saç bakım ürünlerinde kullanılır.

Biberiye ekstraktında bulunan bitkisel enzimler kafeik asit ve biberiye yağ asidi astım, karaciğer ve kalp hastalıkları için doğal tedavi amaçlı olarak da kullanılır.

Biberiye ekstratktı aynı zamanda kanserin gelişimini engeller ve kansere karşı koruyucu bir bitkisel etkiye de sahiptir.

Biberiye ekstraktı “carnosic asid” ve “rosmarinic asid” içerir ve bu iki asit antioksidan ve sindirim sistemini rahatlatıcı ve düzenleyicidir, mikroplardan arındırır.

Biberiyede bulunan antioksidanlar vücudu yaşlandıran ve yıpratan serbest radikalleri de etkisiz hale getirir. E vitamini bakımından çok zengin olan biberiye ekstraktı, cildi gençleştirici ve damar açıcı özelliklere sahiptir.

Serbest radikallerin DNA sistemini bozucu ve anormal hücre üremesine neden olmasıyla biberiye çayı ve yağı ayrı bir değere sahiptir.

Biberiye Ekstraktı Mucizeleri

Biberiye ekstraktı aynı zamanda kadınların en büyük dertlerinden biri olan selülit tedavisi için de çok faydalıdır.

İçeriğinde biberiye ekstarktı olan doğal kozmetik ürünleri ile bu bölgelere masaj yapmak, selülit olan kalça-basen-göbek gibi bölgelere fayda sağlar.

Bu bölgelerde cildin hemen altında bulunan ve selülite neden olan yağ hücrelerini parçalar. Biberiye ekstraktı, kılcal damarları açarak yağ hücrelerine daha fazla oksijen gitmesine yardımcı olur.

Böylece yeteri kadar besin ve oksijenle desteklenen yağ dokularındaki selülit görünümü zaman içinde düzenli kullanımla birlikte kaybolmaya başlar ve cilt sıkılaşır.

Saç Bakımında Biberiye Ekstraktı

Saç bakımında da karşımıza çıkan biberiye ekstraktı saç diplerindeki bezleri uyarır.

Erken saç dökülmelerini önler. Bu nedenle biberiye ekstraktı içeren saç ürünleri de saç derisini canlandırır ve kan dolaşımını arttırarak saç dökülmelerine engel olur.

Mevcut saç köklerini besleyerek daha gür ve sağlıklı bir görünüm kazandırır.

İnce ve mat görünüme sahip bir saçınız varsa biberiye ekstraktı saça canlı bir gürünüm kazandırır.

Ayrıca saçı nemlendirir ve pullanma-kepeklenme gibi sorunlara çözüm olur.

Saçı koyulaştırır ve grilerin artmasını da önlemektedir.
Yeşilmarka 19 Bitki Özlü Doğal Bakım Onarım Şampuanı, Yeşilmarka Yağlı Saçlar İçin Şampuanı içerisinde Biberiye Ekstraktı bulunmaktadır.

Kategoriler: Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir