Kendinize bir iyilik yapın ve sağlığınız için doğal kozmetik ürünleri tercih edin.

Yeşilmarka doğal kozmetik ürünleri SLS, SLES, Formaldehit, Paraben, Vazelin, EDTA, Parafin, Alüminyum, Alkol, Boya ve Zararlı Kimyasallar İÇERMEZ!

Kozmetik ürünlerinin içerisinde bulunan kimyasal maddeler deri tarafından emilerek vücutta birikebilir ve kötü sonuçlar doğurabilir.

Kendinizin, ailenizin ve çevrenizin sağlığı için doğada çözünebilen doğal kozmetik ürünleri kullanmanızı tavsiye ederiz.

Yeşilmarka doğal deodorant ürünleri içerisinde piyasadaki ter önleyicilerin içinde bulunabilen Alüminyum Zirkonyum, Alüminyum Klorohidrat bulunmaz.

Deodorantlarda kullanılabilen alüminyum türevleri koltuk altı gözeneklerini tıkayabilmektedir.

Sağlıklı bir bünye için terleme engellenmemeli, sadece ter kokusunun oluşacağı ortam engellenmelidir.

Yeşilmarka doğal deodorantlar ter kokusuna neden olan bakterilerin gelişimini engellemektedir.

Yeşilmarka doğal krem çeşitlerimizde SLS, SLES, Paraben, Formaldehit, Propylene Glycol, Dioksin, Vazelin, Triklosan ve Silikon gibi zararlı hammaddeler ve petrokimya türevleri kullanmamaktadır.

Sağlığınıza sağlık katacak bitkisel aktifler, doğal hammaddeler, gerçek ve doğal bitki yağlar, bitki ve meyve özleri kullanılmaktadır.

Hayvansal hammaddeler ve zararlı kimyasallar kullanılmamaktadır.


2 yorum

Fatma bucak · 19 Mart 2018 01:55 tarihinde

Gerçekten ürünlerinize nasıl güveneceğim.Ara ara İnceliyorum ürünlerinizi ama tam olarak gerçek olduğunuzdan emin olamıyorum.Kremlerin içeriğinde zararlı kimyasalların olmadığını söylüyorsunuz bundaki samimiyetiniz nedir?Piyasada çok var doğal diye satılan ama baktığımızda içerikleri malesef kötü

  Yeşilmarka · 19 Mart 2018 07:50 tarihinde

  Fatma Hanım Merhabalar

  Öncelikle hassasiyetiniz için teşekkür ederiz. Ürünlerimiz ve içeriğimiz hakkında size ve müşterilerimize tavsiyemiz “içindekiler” kısmını güzelce okumanız. Müşterilerimize söylediğimiz ilk şey içerik okumayı öğrenmeleridir. Bunun nedeni sizin de dediğiniz gibi piyasada helal, doğal ve organik olduğunu iddia eden bir çok firma var. Ancak içeriğine baktığınız da hiçte öyle olmadığını görüyoruz.

  Örneğin organik lavantalı ürün satan firmaların içeriğinde sadece %0,1-1 lik kısımda organik lavanta kullanıldığı geri kalanının kimyasal olduğunu görüyorsunuz. %100 doğal zeytinyağlı krem satıcısının ürününde sadece %0,1-1 lik kısımda doğal zeytinyağı kullandığını geri kalansa bir çok zararlı kimyasal içerdiğini görüyorsunuz. Bu yüzden size de tavsiyemiz öncelikle içindekiler kısmında yazanların ne anlama geldiğini ve zararlarının ne olduğunu öğrenmeniz.

  Firmamıza gelince, Yeşilmarka Doğal Kozmetik ürünleri içerisinde helal ve organik sertifikalı ürünlerde bile bulunabilen parfum yok. Organik sertifikalı ürünlerde %20’ye kadar kullanımına izin verilen ALS (Amonium Laurel Sulfate) yok. Yapay renklendiriciler yok. Paraben, formaldehit gibi bilindik zararlı katkılar da yok.

  İçeriklerimizi geliştirirken bebek cildini hedef alarak geliştirmeye çalışıyoruz. Hassas ciltler için özel olarak geliştiriyoruz. Organik sertifikalı hammaddeler kullanıyoruz yada doğal hammaddeleri kendimiz formulasyonlarımıza katıyoruz. Yüksek mühendisliğimizle de birleştirip sizlere muhteşem ürünler sunuyoruz. Size de denemesi kalıyor 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir